aecr2020plus

Členská iniciativa pro vnitřní změnu svazu Aeroklub České republiky z.s.

 
 

Jakým způsobem se Vladimír Machula stal Prezidentem AeČR

Prezident AeČR 2016 - 2020, Vladimír Machula

- Tato kapitola stručně popisuje, jak se v našem svazu vlastně stalo, že se prezidentem AeČR stal Vladimír Machula, člověk bez reálných zkušeností s vedením organizačních celků. Na počátku 2015 Machulu jako tajemníka AeČR angažoval Prezident AeČR Vlasta Dvořák, když Machula nahradil Jiřího Dodala, který odešel ze stejné funkce do důchodu.

- Brzo po zahájení spolupráce AeČR a nového zaměstnance Machuly vyšlo najevo, že Machula více nepracuje nežli pracuje, že je pro zaměstnavatele nepříjemně často nezvěstný a navíc, že je jeho celkový pracovní výkon nedostatečný

- To byl také motiv vytýkacího dopisu, který Dvořák jako Prezident AeČR Machulovi, po předešlé ústní výtce v červnu 2015, dne 26.10.2015 písemně zaslal (1). Nutno konstatovat, že i mailová komunikace mezi členy tehdejšího výboru jasně vypovídá o tom, že s prací Machuly byla nespokojena většina členů Výboru. Stížnosti na neplnění jeho slibů a nespolehlivost přicházely i od sportovců a ČO.

- Podstatným prvkem začínajícího sporu Dvořák vs. Machula se stalo převedení cca 1.600.000 Kč z financí OSK Akrobacie ve prospěch společnosti ORFANIC s.r.o., kterou vlastní Machula, toho času předseda OSK Akrobacie. První částka převedená ve prospěch Machulovy firmy ORFANIC s.r.o. ve výši 480 000 Kč byla Výborem výslovně odsouhlasena pro akrobaty za jejich výsledky na ME, ne pro jakékoli jiné užití. S uvedenými transakcemi na konto soukromé firmy Dvořák zásadně nesouhlasil a zde se zrodila Machulova animozita vůči Dvořákovi a Machulova osobně motivovaná potřeba Dvořáka odstranit. To se projevilo v budoucnosti dosti dramaticky promyšlenou formou manipulace Machuly s prakticky celým Svazem. Prvním veřejným počinem bylo zaslání dopisu Členům Machulou (2). Členům sdělil, že "shození" Novely LZ v poslední chvíli se stalo díky jeho jednání na ÚCL. Dopis “jistě nedopatřením” nezaslal do AK Roudnice a tak Prezident Dvořák neměl čas na tuto lež reagovat (3).

- Spor Dvořáka a Machuly vyvrcholil na V. Valné hromadě, kdy Machula díky promyšleným fabulacím zvítězil ve volbě Prezidenta AeČR pro období 2016 - 2020. Následující trestní oznámení AeČR na Dvořáka spadají do jiného příběhu, se kterým se můžete na těchto stránkách podrobně seznámit. Předesíláme, že msta vůči Dvořákovi skončila pro Machulu naprostým fiaskem, ostatně jako mnoho dalších.

  

Vysvětlení k odkazům


(1) Komunikace mezi členy Výboru, která dokladuje Machulovu nedostatečnost ve funkci Generálního sekretáře AeČR, je rozsáhlá a vzhledem k její soukromé povaze ji uvolníme v případě, že by byla Machulou popřena její existence.

(2) Na poměry Svazu byla předvolební kampaň poměrně organizovaná. Mnoho tehdejších sympatizantů Machuly dnes přiznává, že šlo o jejich životní omyl.

(3) Dnes již bývalý ředitel ÚCL Josef Rada potvrdil, že s ním Machula sice mluvil, ale že mu jasně sdělil, že stažení Novely LZ zařídil Vlasta Dvořák. Josef Rada doslova prohlásil: " Vlasta Dvořák tady za mnou byl a osobně mi řekl, že nebudu mít radost, ale že prosadil u vlády a ministrů stažení návrhu Novely LZ ze třetího čtení v PS”.


Please publish modules in offcanvas position.